23.03.2020 Zwierzęta wiejskie

-utrwalenie informacji dotyczących zwierząt wiejskich
-rozwijanie aparatu mowy poprzez ćwiczenia dźwiękonaśladowcze

1. "Powitanie zwierzątek" - zabawa pobudzająca aparat artykulacyjny.

Dziecko wybiera jakim zwierzątkiem chce być. (Można wybrać tylko takie zwierzę, które żyje na wsi). Na melodię "Panie Janie" śpiewamy głosem danego zwierzątka.

2.  "Patyczkowe zwierzaki"- zabawa plastyczna. Narysujcie zwierzęta wiejskie, pokolorujcie i wytnijcie. Następnie przyklejcie je do kredek lub patyczków. Możecie pobawić się teraz swoimi zwierzątkami w teatrzyk.

3. "A sio"- zabawa terapeutyczna.

Dzieci chodzą w wolnym tempie po pokoju. Rodzić wyklaskuje wartości ćwierćnutowe w wolnym tempie, dzieci idą w stronę rodzica i mówią:
✓ „Idą koguty dziobać buty”, gdy dzieci podejdą - rodzic mówi: „A sio koguty”, dzieci: „Kukuryku, kukuryku”
✓ „Idą kury do stolika”, gdy dzieci podejdą- rodzic mówi: „A sio kury”, dzieci: „Ko, ko, ko,...”
✓ „Idą indory do komory”, gdy dzieci podejdą- rodzic mówi: „A sio indory”, dzieci: „gul, gul, gul...”
✓ „Idą psiaki łobuziaki”, gdy dzieci podejdą- rodzic mówi: „ Do budy psiaki”, dzieci „hau, hau....”.

Miłej zabawy!