23.03.2020 r. Jak wygląda wieś

• Budowanie wiedzy na temat pracy rolnika
  • Kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej
  • Rozwój manualny

1. „Co robi rolnik?” – próba odpowiedzi na pytanie na podstawie doświadczeń dzieci i po wysłuchaniu piosenki „Stary Donald”.

W Polsce są gospodarstwa wiejskie, a osoba pracująca na roli to rolnik. Farma, o której śpiewają w piosence, top również gospodarstwo wiejskie, ale w Stanach Zjednoczonych, a rolnik w tamtej kulturze to farmer.

-Jakie zwierzęta hodował stary Donald? Jakie zwierzęta możemy spotkać na wsi? Czym jeszcze zajmuje się rolnik na wsi?

2. Praca plastyczna "  Kogucik "

• Potrzebne materiały: kolorowe kartki/pokolorowane/pomalowane kartki, nożyczki, klej, ołówek do odrysowywania
  1. Odrysować ręce i wyciąć
  2. Wyciąć kształt tułowia koguta i przykleić do niego dziób, oczy, grzebień i dzwonki
  3. Przykleić ogon z odrysowanych i wyciętych rączek
  4. Mile widziane inne pomysły na wykonanie zadania ;)

PONAWIAMY PROŚBĘ O ZDJĘCIA ;) JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO OGLĄDAĆ PIĘKNE OBRAZKI, ZADANIA WYKONANE PRZEZ NASZE DZIECI ;)

Tęsknimy i pozdrawiamy ;)

Przesyłamy moc uścisków !!