7.04.2020 Język angielski

Nie da się ukryć że święta to czas gdy jemy dużo pyszności, a nasze dzieci najczęściej czekają z niecierpliwością na słodkości które przyniesie im Zajączek. Dzisiejszym tematem są słodycze –sweets.

• Nauka nowych słów z piosenką ‘I love sweets’

-Nowe słówka: donut- pączek, ice cream- lody, chocolate- czekolada, candy-cukierki, pudding/cake- ciasto

-Warto przypomnieć dzieciom że „I love….” oznacza „kocham”

Tekst piosenki:

Sweets, sweets. I love sweets.

Donuts, ice cream. Chocolate, candy, pudding, cake.

What's your favorite sweet?

Donuts, donuts. Ice cream, ice cream. Chocolate, chocolate. Candy, candy. Pudding, pudding. Cake, cake. I love sweets. Yummy!

What's your favorite sweet?

Sweets, sweets. I love sweets. Donuts, ice cream. Chocolate, candy, pudding, cake. What's your favorite sweet? What's your favorite sweet? Wow, great!

• Wysłuchajmy /obejrzyjmy teledysk przynajmniej kilka razy aby dziecko osłuchało się z nowym słownictwem. Następnie możemy użyć słodyczy które mamy w domu – i poprosić dziecko by przyniosło nam wskazany przez nas smakołyk (oczywiście używamy angielskich słów).