28.04.2020 Moja miejscowość

Cele ogólne:

- zabawy z figurami geometrycznymi,

1. Wiersz D. Gellnerowej Kolorowe miasteczko

Nad kolorową rzeczką

Jest kolorowe miasteczko.

Domy są w nim zielone,

A dachy ciemnoczerwone.

Koty- niebieskie,

Pomarańczowe są pieski,

A gęsi, barwne jak pawie,

Pływają po kolorowym stawie.

A gdzie jest takie miasteczko?

Nad kolorową rzeczką.

Po wysłuchaniu wiersza dzieci starają się odpowiedzieć na pytania: Jakie kolory miały domy i dachy?? Jakie były tam zwierzęta? Jakiego koloru były koty i psy??

2. Gdzie jest koło? -  dzieci odszukają na obrazku koła.

3. „Mój dom” – dzieci składają dom z figur geometrycznych. Dzieci wycinają figury, następnie próbują złożyć domek, który przyklejają na kartce A3. Następnie dorysowują okna i drzwi, mogą także dorysować krajobraz koło doku (drzewa, kwiaty, słońce), to na co mają ochotę. Plik PDF

4. Piosenka „Kto w Toruniu mieszka”.  Dzieci swobodnie tańczą przy piosence (tekst piosenki znajduje się w zakładce Teksty oraz w załączonym pliku).

5. „Droga do domu”- zabawa ruchowa z elementami równowagi. Dzieci przechodzą po skakance, sznurku, taśmie  tak, by nie spaść.

Pozdrawiamy serdecznie nasze przedszkolaki :)