4.05.2020 Wesołe piosenki

Cele ogólne:

- ilustrowanie ruchem treści piosenki,

- reagowanie ruchem na zmiany tempa,

- czerpanie radości ze wspólnej zabawy,

1. Dzieci zatańczą przy piosence; mogą mieć chustę w ręku, aby mogły wyrażać dynamikę piosenki.

2. Zabawy rozwijające sprawność fizyczną- koniki skaczą- dzieci przeskakują w biegu przez rozłożone na dywanie poduszki czy maskotki.

3. Zabawa relaksacyjna- foka. Dziecko kładzie się na brzuchu. Rodzic lub rodzeństwo gładzi plecy dziecka naśladując ruchem pływającą fokę.

W morzu pływała foka:

- Pragnę widzieć świat z wysoka!

Zanurkowała między falami

I podziwiała dno z muszelkami.

4. Poobserwujcie za oknem bądź też na spacerze wiosenne kwiatki. Spójrzcie jak wyglądają i jakie mają kolory. Następnie pokolorujcie wiosenne kwiatki z przygotowanej kolorowanki. Spróbujcie z pomocą rodziców pociąć obrazek na 3 części i złóżcie go ponownie. Puzzle przyklejcie na kartkę.

5. Jednym  z najrzadszych gatunków ptaków w Polsce jest sokół wędrowny. Możemy go obserwować dzięki kamerze umieszczonej nad jego gniazdem . Jedno z nich znajduje się w naszym mieście. To tu wykluły się z jaj młode sokoły.

peregrinus.pl/pl/podglad-gniazd-na-zywo

Życzymy udanych obserwacji :) Trzymajcie się ciepło przedszkolaki :)