06.05.2020 Kto jest potrzebny, aby powstała książka?

CELE OGÓLNE:

• poszerzanie wiedzy dzieci o zawodach: pisarza, grafika, redaktora, drukarza;
  • rozwijanie kreatywności przez zabawę we wspólne tworzenie opowiadania;
  • kształtowanie poczucia rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej;

1. Jaki to zawód? – zabawa dydaktyczna.

Rodzic szepcze dziecku na ucho nazwę zawodu. Zadaniem dziecka jest pokazać ten zawód, nie używając słów. Drugi rodzic lub rodzeństwo odgaduje. Zawody do pokazania: malarz, kierowca, piłkarz, piekarz, rolnik, pisarz.

3. Wyścigi dżdżownic – zabawa ruchowe z elementami pełzania.

Rodzic wyznacza linię, np. ze sznurka. Dzieci kładą się na brzuchu wzdłuż wyznaczonej linii. Zadaniem dziecka jest dotarcie do końca wyznaczonej linii, pełzając jak dżdżownica – dzieci leżą na brzuchu, przedramiona oparte o podłogę, podnoszą biodra do góry i opuszczają je z jednoczesnym przesunięciem się do przodu.

3. „Kto jest potrzebny, aby powstała książka?” – proces powstawania książki. Filmik włączamy od 8:37min.

4.  Nasza historia – wspólne układanie opowiadania

Zadaniem Rodzica i dziecka jest wspólne ułożenie krótkiego opowiadania oraz zilustrowanie go.

PS  Drodzy Rodzice czekamy na efekty działań Waszych Pociech - zdjęcia w poziomie :)

Dobrego Dnia!
Wasze Panie: