25.06.2020 W górach

Dziecko:

• Rozumie potrzebę porannych zabaw  organizowanych, aktywnie bierze w nich udział
  • prawidłowo posługuje się liczebnikami porządkowymi
  • wie, że należy wypowiadać się na wydechu
  • Rozmawia na temat treści wiersza
  • Rozpoznaje krajobraz górski
  • Wzmacnia mięśnie nóg podczas zabaw i ćwiczeń
  • Rozwiązuje labirynty
  • Toczy piłkę do celu
  • Komponuje obrazy z gotowych elementów
  1. „Biedronka”-policz kropki – doskonalenie umiejętności wypowiadania się na wydechu, posługiwania się liczebnikami porządkowymi.
  2. Zabawa ruchowa „ Czarodziejskie szkatułki”- ( co z nich wyciągam?)-wykorzystanie akcesoriów wakacyjnych.
  3. Kształtowanie codziennych nawyków higienicznych.
  4. „Czas wakacji” – zajęcia o emocjach- jakie uczucia towarzysza dzieciom i rodzicom podczas wspólnie spędzanych chwil.
  5. „Tatry – polskie góry” – rozpoznawanie krajobrazu górskiego na ilustracjach. Usprawnianie umiejętności ruchowych poprzez ćwiczenia równoważne, wzmacniające mięśnie nóg. Wdrażanie do odpowiedzialnego przygotowywania się do górskich wędrówek.

1. „Toczymy piłkę” – zabawa ruchowa z elementem toczenia do celu.
  2. „Góry” – obrazy z trójkątów, tworzenie kompozycji według własnego pomysłu -wykorzystanie wycinanek, utrwalenie cech trójkąta

Kochane dzieci, pamiętajcie o bezpieczeństwie na wakacjach!!!

Bawcie się wspaniale!!!

Wasze Panie