Dzień Dyni - projekt edukacyjny "Witaminki"

Wraz z obchodami Dnia Dyni rozpoczęliśmy nasz projekt edukacyjny "Witaminki" pod patronatem Bliżej Przedszkola, który promuje zdrowe nawyki żywieniowe. Tego dnia czekały na nas dyniowe wyzwania! Za pomocą zmysłów określaliśmy cechy dyni, podawaliśmy różnice i podobieństwa między różnymi odmianami, ukłdaliśmy dynie od najmniejszej do największej. Były tańce dyniowe i różne zabwy ruchowe. Bawiliśmy się w poszukiwaczy dyń, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, a także układaliśmy historyjkę obrazkową o "Dyniach Dziadka Władka". A dzięki Dyni Danie wyklejaliśmy literkę D pestkami dyni. Oglądaliśmy również bardzo ciekawy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że dynia to i warzywo i owoc, kto odkrył dynie, jak to się stało, że dynia do nas dotarła oraz jak ją można przetworzyć i jakie skrywa w sobie wartości odżywcze. A Ignacy wraz z rodzicami wygrał w konkursie "Ile ważny nasza przedszkolna dynia".

Był to dla nas dyniowy zawrót głowy!

• Dzień Dyni