Zabawa na "102"

Drodzy Rodzice,

mamy dla dzieci i oczywiście dla Państwa jeszcze jedną propozycję zabawy, którą dzieci z naszej grupy bardzo lubią. Zabawa nosi nazwę "Klocek" i  może być propozycją spędzania czasu dla rodzeństwa a nawet i całej rodziny.

Opis zabawy:

Dobieramy się w pary. Każda para siada na przeciwko siebie, pośrodku każdej pary znajduje się klocek. Jedna osoba jest obserwatorem, który ma dla par "Hasła". Polega to na wymienianiu części ciała, które po wymienieniu muszą zostać dotknięte przez osoby z pary np. obserwator mówi: głowa - dotykamy głowy, łokcie - dotykamy łokci, kolana - dotykamy kolan. W najmniej spodziewanym momencie z ust obserwatora pada hasło: klocek. Wygrywa ta osoba z pary, która jako pierwsza zabierze klocek ze środka. Udana zabawa gwarantowana :)