Dzień puzzli

Puzzlami bawić można się zawsze i dosłownie wszędzie: w podróżny czy podczas awarii prądu w domu.  Niewielkie kartonowe, gumowe, drewniane elementy są cudowną rozrywkę dla dzieci i całych rodzin. Nieustająca moda na puzzle jak i gry planszowe pobija nawet rozrywki świata wirtualnego. Fenomen puzzli tkwi w ich układaniu i w sposobie jaki wpływają na rozwój dzieci i dorosłych. Puzzle składamy z niewielkich elementów o charakterystycznych kształtach w formę najczęściej większego obrazka. Dopasowując do siebie poszczególne fragmenty, ćwiczymy wytrwałość, koncentrację, cierpliwość, a także precyzję. Układanie puzzli to doskonałe ćwiczenie mózgu, gdyż podczas składania pojedynczych elementów do pracy pobudzone zostają obie półkule – zabawa ta ma charakter działań logicznych i analitycznych. Używamy przy tym wyobraźni.

Dziękujemy rodzicom Motylków za ciągłe ich dostarczanie :)

• Dzień Puzzli

drukuj całą stronę